Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego

Logo Unii Europejskiej

MAŁOPOLSKIE OBSERWATORIUM ROZWOJU REGIONALNEGO 

to zespół badawczy działający w Departamencie Rozwoju Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Badamy i ewaluujemy

 

Co w Małopolsce piszczy? My to wiemy, a przynajmniej staramy się wiedzieć i na bieżąco pogłębiać te informacje. Jesteśmy grupą 13 osób, które realizują badania i analizy społeczno-gospodarcze, ewaluują wpływ funduszy UE na rozwój Małopolski oraz tworzą przestrzeń debaty nad istotnymi dla regionu kwestiami. Na przestrzeni ostatnich lat zrealizowaliśmy ponad 300 badań, m.in. o automatyzacji w przedsiębiorstwach, potrzebach w zakresie edukacji, cyfryzacji kultury, handlu zagranicznym, sytuacji młodych ludzi na rynku pracy czy bieżącej kondycji małopolskich firm. Od lat prowadzimy również cykliczne Badanie Opinii Mieszkańców Małopolski, w którym sondujemy opinie Małopolan na różne tematy. Współpracujemy na bieżąco z instytucjami badawczymi, think-tankami oraz uczelniami.

Chcesz poznać wyniki naszej pracy? Zajrzyj do działu Publikacje, gdzie zamieściliśmy wszystkie raporty z badań. Jeśli chcesz podzielić się swoimi opiniami i pomysłami w zakresie naszej pracy - Napisz do nas!

 

Tworzymy przestrzeń debaty

 

Raporty nie mogą kurzyć się na pólkach! Dlatego dzielimy się wynikami badań podczas licznych konferencji, seminariów, warsztatów, debat, które organizujemy przynajmniej dwa razy w roku. Były to m.in.:

  • konferencje: „Małopolska lokalna”,  „Małopolska – strategia na nowe czasy”, „Miasto otwarte na zmiany”, „Kultura w czasach sztucznej inteligencji”, „Wsparcie dzienne dzieci i młodzieży w woj. małopolskim – obecne i przyszłe standardy usług”;
  • cykl Konferencji Krakowskich organizowany od 2008 do 2019 roku,  z udziałem znanych samorządowców, polityków, naukowców, ekspertów i działaczy społecznych;
  • seminaria na temat m.in. efektywnej partycypacji społecznej, budżetu obywatelskiego, polityki miejskiej, instytucji kultury;
  • debaty „Małopolska. Tworzymy przyszłość” („Gra o czyste powietrze”, „Szkoła pracy, praca życia”, „Małopolski rynek pracy. Rewolucja już tu jest”), "Społeczne i ekonomiczne wybory młodych Małopolan".

Bieżące informacje o organizowanych przez nas wydarzeniach zamieszczamy na stronie internetowej oraz naszych kontach w social mediach. Obserwuj nas na portalach: Facebook i LinkedIn.